تبلیغات
مجمع حیدریون شهرستان میبد - رحلت پدر تا شهادت دختر/قسمت اول 28 صفر

رحلت پدر تا شهادت دختر/قسمت اول 28 صفر

برای مشاهده متن از رحلت پدر تا شهادت دختر«قسمت اول» به ادامه مطلب بروید...رحلت پدر تا شهادت دختر

قسمت اول«28صفر»

درباره وقایعی که پس از رحلت رسول اکرم (صلیاللهعلیهوآلهوسلم) در مدینه رخ داد، اختلاف‎‎های زمانی جزئی وجود دارد. یعنی دقیقا معلوم نیست که چه زمانی فدک غصب شد، چه زمانی برای بیعت گرفتن از علی (علیهالسلام) به خانه فاطمه یورش بردند و چه زمانی حضرت به شهادت رسید. با اینحال، برخی مورخان مطالبی را استخراج کردهاند که در اینباره مبین است. اگر ماه صفر سال دهم هجری را ۲۹ روزه فرض کنیم، روی خط زمانی پیشرو، میتوان وقایع را بررسی کرد؛ یعنی از رحلت پیامبر (صلیاللهعلیهوآلهوسلم) تا شهادت عزیزترین یادگارش.

۲۸ صفر وفات پیامبر

بیماری رسول اکرم (صلیاللهعلیهوآلهسلم) سخت بالا گرفته بود. دیگر توان راه رفتن نداشت، با اینحال به زحمت خود را به مسجد رساند، تا آخرین توصیه‎‎ها را به مردم گوشزد کند. نماز جماعت که تمام شد، به زحمت روی منبر رفت و دوباره حدیث ثقلین را برای امتش خواند، و برای آنکه هیچ شبههای باقی نماند، تک تک آنها را معرفی کرد. به زحمت از پله‎‎های منبر پایین آمد و خود را به حجره شخصی رساند. دختر جوان پیامبر، آخرین همراه پدر بود. آنچنان از بیماری حضرت آشفته بود که رسول خدا مژدهاش داد: «طولی نمیکشد که تو نیز به من ملحق میشوی.» و فاطمه (سلاماللهعلیها) لبخند زد، شاید برای آخرینبار.
مدتی بعد، خبر رحلت پیامبر اسلام (صلیاللهعلیهوآلهسلم) در مدینه پیچید. امیرالمؤمنین (علیهالسلام) که تا آخرین لحظه‎‎های حیات مبارک پیامبر، مشغول خدمتگزاری بود، اسباب غسل و کفن را آماده کرد، اما کمی آنطرفتر، برخی از صحابه سپاه اسامه را ترک کرده و در «سقیفه» مشغول انتخاب خلیفه بعد از پیامبر بودند.

واحد فرهنگی مجمع حیدریون شهرستان میبد

 [ شنبه 8 اسفند 1394 ] [ 08:09 ب.ظ ] [ خادم الحیدر ]
  • کد نمایش افراد آنلاین
  • تماس با ما